Karczma – ponad 135 lat historii

Karczma Leśna została zbudowana w 1878 roku…

… i od razu stała się reprezentacyjnym lokalem uzdrowiskowej części miasteczka. Przez lata była odwiedzana przez rzesze turystów odpoczywających w przedwojennej Trzebnicy. Położona na skraju miasta, w sąsiedztwie pięknego bukowego lasu świetną kuchnią zachęcała do długich niedzielnych spacerów kończących sie obiadem.

Podobnie historia Karczmy wyglądała w powojennej Polsce. Niestety kryzys i ciężkie czasy w naszym kraju odbijały sie również na restauracji. Podupadającą restaurację przejął obecny właściciel. Solidny remont 2003 roku podniósł prestiż restauracji i unowocześnił zaplecze. Pomimo dużej rozbudowy sali zachowany został niepowtarzalny „myśliwski” klimat z dawnych lat. od tego czasu restauracja jest jednym z najatrakcyjniejszych w rejonie miejsc do organizacji imprez i uroczystości.

Pięknie odnowiona okolica

Karczma Leśna jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie trzebnickich stawów i Lasu Bukowego. W roku 2010 tereny w lesie przeszły gruntowną rewitalizację: utworzone zostały ścieżki spacerowe, zamocowano ławeczki, a na stromych podejściach ustawiono stopnie z bali. Las stał się idealnym miejscem do spacerów, a w połączeniu z Karczmą – idealnym miejscem do spędzenia niedzielnego popołudnia. Zapraszamy najpierw na smaczny obiad, a po nim zachęcamy do spaceru.

„Karczma Leśna” początki działalności na zdjęciach

wordpress themes